Trečiadienis, 29 gegužės, 2024
PradžiaSveikata ir medicinaPilvo skausmas ne juokas! Nuo nemalonaus diskomforto iki rimtos ligos

Pilvo skausmas ne juokas! Nuo nemalonaus diskomforto iki rimtos ligos

Pilvo skausmas – tai dažnas simptomas, kuris gali varginti įvairaus amžiaus žmones. Skausmo pobūdis, stiprumas ir vieta gali skirtis priklausomai nuo priežasties, todėl svarbu išmokti atpažinti įspėjamuosius ženklus ir laiku kreiptis medicininės pagalbos. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausias pilvo skausmo priežastis, aptarsime diagnostikos ir gydymo metodus bei pateiksime patarimų, kaip užkirsti kelią skausmui atsirasti.

Dažniausios pilvo skausmo priežastys

 • Virškinimo sistemos sutrikimai: Tai viena dažniausių pilvo skausmo priežasčių. Gali sukelti nevirškinimas, rėmuo, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, dirgliosios žarnos sindromas, skrandžio opos, gastritas ir kt.
 • Infekcijos: Pilvo skausmą gali sukelti bakterinės, virusinės ar parazitinės infekcijos, tokios kaip apsinuodijimas maistu, gastroenteritas, salmoneliozė, apendicitas ir kt.
 • Uždegiminiai procesai: Pilvo ertmės organų uždegimas, pavyzdžiui, pankreatitas, cholecistitas (tulžies pūslės uždegimas), divertikulitas (storosios žarnos išvaržos uždegimas) ir kt., gali sukelti stiprų pilvo skausmą.
 • Moteriškos lyties organų ligos: Skausmas apatinėje pilvo dalyje moterims gali būti susijęs su menstruaciniu ciklu, gimdos miomomis, kiaušidžių cistomis, endometrioze ir kt.
 • Kitos priežastys: Pilvo skausmą gali sukelti ir kitos priežastys, tokios kaip inkstų akmenys, hiatalinė išvarža, vėžys ir kt.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei jaučiate stiprų pilvo skausmą, kuris lydimas karščiavimo, vėmimo, kruvinų išmatų, kraujavimo iš tiesiosios žarnos, silpnumo ar apsvaigimo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti rimtos ligos požymiai, kuriems reikia skubios medicininės pagalbos.

Diagnostika ir gydymas

Pilvo skausmo priežasčiai nustatyti gydytojas gali atlikti fizinį apžiūrą, paklausti apie simptomus, paskirti kraujo tyrimus, šlapimo tyrimus, pilvo ertmės echoskopiją, kompiuterinę tomografiją ar kitus tyrimus. Gydymas priklauso nuo skausmo priežasties. Lengvais atvejais gali padėti poilsis, dieta, bei receptiniai vaistai nuo skausmo ar rėmens. Sunkesniais atvejais gali prireikti antibiotikų, vaistų nuo uždegimo, chirurginės intervencijos ar kitų gydymo būdų.

Prevencija

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte pilvo skausmo riziką:

 • Valgykite sveiką ir subalansuotą mitybą.
 • Venkite persivalgymo ir riebaus maisto.
 • Gerkite pakankamai vandens.
 • Reguliariai mankštinkitės.
 • Valdykite stresą.
 • Reguliariai tikrinkitės pas gydytoją.

Pilvo skausmas gali būti nemalonus simptomas, tačiau dažniausiai jis nėra pavojingas. Svarbu išmokti atpažinti įspėjamuosius ženklus ir laiku kreiptis medicininės pagalbos. Laikantis sveikos gyvensenos principų ir reguliariai tikrinantis pas gydytoją, galite sumažinti pilvo skausmo riziką.

Panašūs straipsniai

Rekomenduojame